Výlet do CITONIC

Publikováno: 18.4.2024 Autor(ka): Martina Matuščinová

Jeden z dalších přírodovědných projektů přípravných tříd byl v CITONICÍCH.

Tento projektový den se týkal tématu, které nás už nějakou dobu provází a to je VODA A VODNÍ ŽIVOČICHOVÉ.

Dnem nás provedla odbornice a lektorka Kateřina Křivánková. S Katkou jsme se vydali podél rybníku do přilehlých mokřad. Stopy za sebou zanechal jeden nenasytný bobr. Žáci nadšeně hledali další a další stopy. Objevovali, co dalšího tato přilehlá divočina nabízí k prozkoumání.

Katka nás vybavila nejednou pomůckou pro pozorování vodních živočichů, a tak děti bez obav hledaly a zkoumaly různá stádia ŽÁBY, nebo KOMÁRA. K pozorování se nám nabídly i další larvy a zajímavé schránky, které se nám s planktonkou podařilo vylovit.

Vraceli jsme se zpátky sice trochu mokří, ale nanejvíš spokojení z nových nevšedních zážitků a informací.

Více ve FOTOGALERII.