Halloweenská půda plná strašidel a úkolů

Publikováno: 6.11.2022 Autor(ka): Pavlína Nečasová

V pátek 4.11. jsme na naší škole oslavili svátek Halloween. Děti se převlékly do masek a vydaly se do školy za strašidelným dobrodružstvím.

Dobrodružství je čekalo nejen v jejich vlastních třídách, ale také na naší pěkně strašidelné půdě. Každá třída se přišla podívat, zasoutěžit si a pozdravit dvě čarodějnice. Jedna žáky uvítala, představila tento svátek a těm starším převyprávěla i prastarou legendu o světýlku v dýni a s druhou si uvařili lektvar z vysoutěžených ingrediencí. Mimo to také plnili také celou řadu úkolů... nošení oka na lžičce, lovení duchů, skládání kostlivce, vybarvování posvátné mexické masky a odvážlivci také strčili ruku do krabice, ve které někdo nahmatal "žížalky" a někdo jen špagetky.

Celý den se nesl v krásně strašidelném duchu a my doufáme, že si ho děti budou ještě dlouho pamatovat.