Informace o hygienických a organizačních opatřeních v rámci plavecké výuky v Městských lázních ve Znojmě

Publikováno: 31.8.2021 Autor(ka): Renata Jahodová

Sdělení plavecké školy

Šatny budou před vstupem každé další skupiny uklizeny, vydezinfikovány a žáci budou vstupovat do šaten pod vedením Vašich doprovázejících pověřených osob ve skupinkách po osmi do prostoru šaten, kde se na lavičce vyzují, dále půjdou ke skříňkám, které budou barevně označeny ob jednu rozdílným značením. Tím se určí rozestupy mezi jednotlivými převlékajícími se žáky. Po skupinovém použití WC a důkladném osprchování a odložení ručníků na určená místa půjdou žáci u pravé prosklené stěny bazénu na úvodní nástupovou stranu bazénu (za startovními bloky). Na jejich bezkonfliktní a bezpečný přesun bude dohlížet a usměrňovat je i plavčík (zaměstnanec lázní).

Je potřeba vše sladit tak, aby na bazén vstupovali žáci nové skupiny až na pokyn zástupce PŠ, aby žáci předešlé skupiny nebyli rozmístěni okolo bazénu, ale seděli na lavici na levé podélné straně bazénu, kde provedou učitelé jednotlivých družstev ukončení výuky s přesunem k prosklené stěně bazénu ke konečnému nástupu. Tím nedojde k jakémukoliv zbytečnému kontaktu jednotlivých skupin.

Během výuky bude ve družstvech maximálně, dle dané situace, dodržován odstup jednotlivých členů družstva, který bude vyznačen na zemi ležícími barevnými pomůckami. Vyučující jednotlivých družstev budou odpovědněji dbát na diferencovanou zátěž jednotlivých skupin i žáků dle dovedností, schopností, zdravotního stavu a věku svěřených žáků.

Zaměstnanci městských lázní se budou snažit o co nejmaximálnější čistotu a hygieničnost prostředí. V nočním klidovém provozu bude používán generátor ozónu, který zabíjí bakterie a maximálně dezinfikuje  prostor zázemí, tedy šaten, sprch a WC a dle možností

i bazénového prostoru. Kvalita vody bude průměrně kontrolována a chemicky udržována v povolených horních dimenzích účinnosti a vzduch bude průběžně obměňován pomocí vzduchotechniky.