Rok v lese - podzim

Publikováno: 5.11.2021 Autor(ka): Soňa Havlíčková

" Za zvířátky do Gránic " bylo tématem projektu podzimní dobrodružné výpravy plné her a nových zkušeností. Vlídně nás přivítala a lesní učebnou provedla paní lesní Jana. Zábavnou formou dětem doplnila a rozšířila vědomosti o lese. Děti při svém poznávání zapojovaly všechny svoje smysly. Poslouchali jsme zvuky lesa a zahráli si hry s přírodninami. Děti si vytvořily zobáčky a napodobovaly strakapouda,kterého jsme při našem putování pozorovali. Zlatý koberec,po kterém jsme se proběhli, nám les v mlze úplně rozsvítil. Děti si prohlédly zuby divočáka,hadí kůži,peříčko sojky,liščí kožíšek,srnčí růžky a jiné....

Dětem les v mlze nabídl pohádkový až snový zážitek. Rozloučili jsme se pozdravem "Lesu zdar",který nás paní Jana naučila. Děti se už teď těší na zimní společné setkání v lese.