Malí umělci

Publikováno: 16.11.2019 Autor(ka): Hana Čechovská

V nejvyšším patře naší budovy na Václavském náměstí, docela v rohu je učebna výtvarné výchovy. Málokdo asi ví, že je odtud jeden z nejnádhernějších výhledů na staré město a do dálek až k horizontu za Znojmem. Učebna ukrývá také úžasný kabinet, který je až po strop plný děl, která vytvořili žáci před námi.

Právě tady každý týden zapomínáme na gramatiku, čísla a učení. Noříme se do světa umění, kde nejsou skoro žádné hranice, jen radost z tvoření. Minulý týden jsem se rozhodli alespoň na chvliku zapomenout na různé dekorace, které se tvoří na Halloween a Vánoce. Chtěli jsem si užít zase trošku více svobody a tak jsme si rozporostřeli po celé učebně velké archy papírů a kreslili ty, které máme všichni tak rádi, pejsky. Dvě hodiny utekly jako voda, protože když se člověk cítí štastně, čas jakoby utíkal ještě rychleji než obvykle. Z našich děl jsme měli takovou radost, že paní učitelka utíkala na konci pro fotoaparát, aby jste s námi mohli alespoň trošku nakouknout do světa uvnitř školy. Snad se vám ten pohled bude líbít :-)