5. rodičovská kavárna... tentokrát na téma "Manželství v síti"

5. rodičovská kavárna... tentokrát na téma "Manželství v síti"

Publikováno: 20.1.2020 Autor(ka): Renata Jahodová

Statistiky smutně hlásají, že se dnes rozvádí v průměru každé druhé manželství. Příčin je tolik, kolik je rozpadajících se vztahů. Touha po svobodě, emancipace a tím i větší ekonomická nezávislost žen, sobectví, neochota řešit konflikty spojené s výchovou dětí, nevěra, iluze, že jinde je tráva zelenější...

V současné době patří k ohrožujícím vlivům i „virtuální realita“ on-line vztahů. Paralelní či náhradní partner/ka jsou snadno a 24 hodin denně dostupní prostřednictvím chytré elektroniky. Podívejme se ale na manželství opačnou optikou. Optikou toho, co může fungovat a co vlastně pomáhá vztah udržet. Ať už je to otevřená komunikace, tolerance, nadhled nebo třeba i smysl pro humor. 

Jak tedy nepodlehnout vlivům moderního světa, který nabízí nepřeberné množství výzev a možností, ať už reálných nebo virtuálních? Jak namísto toho vytvořit síť vztahů, která bude poskytovat jednoduché a opravdové bezpečí?

Beseda se uskuteční v rámci Ńárodního týdne manželství ve čtvrtek 13. února 2020 v 17 hodin v budově školy na Václavském náměstí.

 Mgr. Eva Kneblová, psycholog