Harry Potter a ztracený školní pohár: den pátý

Publikováno: 12.8.2022 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Je to tu! Den pátý, den poslední. Podaří se nám dnes najít školní pohár, nebo bude ztracený navěky?

Na závěr naší včerejší výpravy do Valtic jsme se dozvěděli, že dnes nás čeká náročný úkol. Měli jsme prozkoumat bradavické Černé jezero a doufat, že právě zde se skrývá poslední indicie, která nás dovede ke školnímu poháru. Ke znojemskému koupališti jsme dorazili s dostatečným předstihem, takže jsme si stihli dát ještě limonádu na posilněnou a mohli jsme vyrazit. Voda nás příjemně ochladila, ale hlavně nám donesla kouzelné kuličky, které obsahovaly tajnou zprávu. Chvíli nám trvalo, než jsme ji rozluštili, ale když jsme pochopili, že každá barvička značí samostatné slovo, poslední indicie byla na světe. ŠKOLNÍ POHÁR JE NA PŮDĚ. Celou dobu jsme ho měli doslova nad hlavou!

Než jsme se pro něj vydali, využili jsme dosytosti pohostinnosti jezerních lidí. Jezdili jsme na toboganech a klouzačkách, potápěli se, nechali se unášet vodním vírem, ti odvážnější z nás dokonce i skákali ze skokánku. Bylo to super. Nezapomněli jsme ani na výborné palačinky z balíčků od skvělých kuchařek ze školní jídelny. Slupli jsme je jako malinu.

Cesta zpátky utekla rychle, schody na půdu jsme vyběhli bleskovým tempem a opravdu, byl tam! Ten tolik vytoužený školní pohár. Záměr naší výpravy byl naplněn. Mohli jsme si proto v klidu vychutnat vlastnoručně opečené špekáčky, naposledy si zahrát nejrůznější míčové hry a nebo využít zručnosti našich profesorek a nechat si zaplést vlasy do nejrůznějších copů.

Pak již nastal čas loučení. Smutek střídala radost, odměnou nebylo jen nalezení poháru, ale i balíček plný věcí, které budeme potřebovat od září, tentokrát do mudlovské, základní školy. Pouzdro naplněné nezbytnostmi, sešit a další krásné věci nám budou připomínat 5 neopakovatelných dní plných super zážitků.

Na závěr si vypůjčíme slova profesora Remuse Lupina: "Teď se s tebou rozloučím, určitě se ještě uvidíme, zatím - neplecha ukončena."

Děkujeme za krásně strávený týden, mladí kouzelníci!

Zuzana Urbánková, Hana Štipčáková, Radka Nováková