Námořníci, na palubu!

Publikováno: 29.3.2019 Autor(ka): Zdeňka Brychtová

Dne 7.3.2019 se konala na Jubilejním parku akce pro budoucí prvňáčky s cílem seznámit děti i jejich rodiče s prostředím školy.

Celé naše velké stěhování Jubilejního parku se nese ve znamení příprav na dlouhou plavbu námořníků po mořích a oceánech. Děti ve škole vzaly tenhle podnět jako prima hru, a tak nás napadlo, že stejnou zábavu připravíme i pro předškoláčky. 7. března v odpoledních hodinách přišli budoucí prvňáčci se svými rodiči do školy, aby si ji prohlédli a splnili několik úkolů. Hned u startu se jich ujali žáci pátých ročníků a školou je provázeli. Úkolem těch malých bylo nasbírat proužky na námořnické tričko – za každý splněný úkol jeden. Na konci objevné cesty je čekalo ještě jedno překvapení, za perfektní výkony byli všichni pasováni na plavčíky první třídy. Dětí přišlo hodně. Věříme, že si odpoledne užily stejně jako pedagogové na jednotlivých stanovištích.