Putování se Sovíkem

Putování se Sovíkem

Publikováno: 5.1.2022 Autor(ka): Dana Vaniová

SOVÍKOVO  ZASTAVENÍ  VE  IV.C

V úterý 4. ledna 2022 přiletěl Sovík do IV. C naší Základní školy Znojmo, Václavské náměstí 8. Už jsme na něj čekali, a tak, jakmile se ozvalo zaklepání zobáčkem na okno, běželi jsme mu otevřít.

Hned jsme si všimli, že nepřiletěl s prázdnou. Měl pro nás připravenou knížku od Karla Čapka plnou psích příběhů a obrázků. Ano, uhodli jste, její jméno je Dášeňka čili Život štěněte.

Protože jako čtvrťáci jsme už zdatnými čtenáři, písmenka jsou naši kamarádi, hned jsme se dali do čtení. Spravedlivě jsme se střídali, pěkně popořádku, každý přečetl jeden odstavec. Takto jsme se, pěkně v sedě na koberci, vystřídali několikrát. Sovík pozorně naslouchal. Každému, kdo zrovna četl nakukoval přes rameno a dával pozor, zda čte správně a nedělá chyby. Také naše paní učitelka s paní asistentkou se staly našimi posluchačkami. Ve třídě bylo ticho jako v divadle při představení, k našim uším doléhal jen hlas čtenáře.

Se zaujetím jsme sledovali počínání Dášeňky od jejího narození a prvních krůčků až po její první dobrodružné příběhy, které zažívala pod trpělivým dohledem své maminky Iris. Na závěr jsme si vše přečtené znovu převyprávěli a vzali si z příběhů ponaučení.

Sovík se tvářil spokojeně, jistě se mu s námi líbilo. Děkujeme pracovníkům MAP v ORP Znojmo a Městské knihovny Znojmo, kteří pro nás tuto báječnou akci připravili, našemu Sovíkovi a těšíme se na jeho další návštěvu.