Schöne Ferien

Schöne Ferien

Publikováno: 26.6.2022 Autor(ka): Pavlína Nečasová

Poslední kroužek jsme si náležitě užili! Pojďte se s námi přesvědčit...

S pondělní skupinkou jsme strávili poslední hodinu ve vyzdobené knihovně, kde jsme hráli německé pexeso, poslouchali německé písničky a na děti čekalo jedno velké překvapení! A sice klasický rakouský dezert- Sachertorte, neboli Sachrův dort. 

Se středeční skupinkou jsme se sice nesešli v tak hojném počtu, ale i tak jsme rok s němčinou krásně zakončili. Vyrazili jsme na piknick do parku, kde jsme hráli hry a pojídali taktéž Sachrův dort, o kterém toho děti již mnoho vědí. 

 

Všem účastníkům kroužku německého jazyka srdečně gratuluji k pokrokům, které zvládli. Na začátku roku jsme se začali s jazykem teprve seznamovat a nyní už umí řadu slovíček, nějaká gramatická pravidla, písničku či říkanku a dozvěděli se toho i mnoho o německy mluvících zemích, o zeměpisných údajích, kulturních hodnotách nebo o běžném životě v Rakousku, Německu či Švýcarsku... Ale především dokázali, že se nebojí komunikovat, ať už ve výuce nebo na výletě v Retzu, to mě velmi těší a doufám, že se jim bude v poznávání německého jazyka i nadále takhle dařit! 

Páťákům přeji mnoho úspěchů na druhém stupni a na děti z nižších ročníkům se budu opět velmi těšit v říjnu v kroužku němčiny.

Schöne Ferien, krásné prázdniny!

 

Pavlína Nečasová