"SLUNÍČKOVÝ TÝDEN"

Publikováno: 28.9.2023 Autor(ka): Dagmar Svatová

I když byl tento školní týden kratší, užili jsme si ho plnými doušky, stejně tak jako sluníčka, protože většinu aktivit jsme měli venku na školní zahradě.  Na začátku týdne jsme naaranžovali naše galerii. A schválně, poznáte nás? Každý z nás namaloval svůj autoportrét a pak jsme s kamarády hádali, kdo je kdo. Další den jsme si povídali o sv. Václavovi, o jeho životě a odkazu i o státním svátku, který na jeho počest slavíme, o jeho významu. My mladší jsme si pak vymalovali obrázek sv. Václava a ti starší si zasoutěžili ve Svatováclavském kvízu. Pak jsme si venku na zahradě společně zasoutěžili v disciplínách, které by se mohly uskutečnit za dob sv. Václava jako např. přebrodění koně přes vodu, skok koně přes překážky, cval koně do stáje apod. Hezky jsme se venku vyřádili a zvítězili jsme úplně všichni. Na závěr soutěží jsme dostali od paní vychovatelky sladkou odměnu. Další den jsme si vyzkoušeli jaké to asi je, stát na podiu při pěvecké soutěži. Dali jsme si takové malé předkolo našeho družinového "Zpěváka roku". Bylo mezi námi hodně odvážlivců, kterým jsme mohli s radostí a úsměvem zatleskat. Poté jsme si užili bublinového řádění v hracím koutku, čímž jsme tento zkrácený týden ukončili. Už se těšíme na další aktivity a přejeme si ještě alespoň měsíc slunečných dnů.