Sdružení rodičů - Jubilejní park

V závěru prvního týdne nového školního roku 2023 – 2024 navštívili žáci školy ZŠ JUPARK zábavný park Permonium. Pátek 8.9.2023 byl připravený jako adaptační den pro všechny žáky školy.

Žáci přípravných a prvních tříd tak měli možnost zjistit, že škola není jen uzavřená třída s lavicemi. Pro žáky druhých a třetích tříd byla návštěva Perminia v třídním kolektivu také premiérová.

Žáci čtvrtých a pátých tříd si návštěvu po 3 letech zopakovali; ne však program, který byl pro ně připravený. Možnosti a nabídka programů tohoto zábavného parku jsou široké a najdou se tu zajímavé aktivity pro všechny věkové kategorie.

Děti přípravných a prvních tříd se zúčastnily programu Duhový svět – zaměřený na ochranu životního prostředí. Děti starších ročníků navštívily Permoniště, kde v interaktivním prostředí hry Magic Permon hledali ztracené Permoníčky. K tomu jim pomáhaly moderní technologie a indicie, prostřednictvím kterých ztracené Permoníčky hledaly.

Součástí odměny za splněné úkoly, byla možnost navštívit těžební věž Kukla, která je součástí areálu. Věcnou odměnou byla dětem malá soška Permoníčka, kterou si odvezly s sebou domů.

Díky dotaci z dotačního programu Města Znojma, která byla získaná prostřednictvím žádosti podané Sdružením rodičů, tak mohla být uhrazena doprava do Permonia. Sdružení rodičů tímto děkuje za kladné vyřízení žádosti a příspěvek na tyto aktivity. Rodiče žáků pak následně hradili vstupné a možnost teplého oběda pro svoje děti.

Sdružení rodičů využilo stejné možnosti na následující kalendářní rok – rok 2024 a již nyní přemýšlíme, jak případnou dotaci využít a připravit další zajímavý program.

Za SRPŠ při ZŠ Jubilejní park

Klára Němcová