O třídě 1.C

O třídě 1.C

Vítejte na stránkách

Duhové třídy 1.C!

 

Naše třída duhová

už je prostě taková,

slunko svítí,

mraky plují,

v dešti kapky poletují.

A pak duha vyjde,

každý na to přijde....

 

Je nás celkem 17 prvňáčků, 10 chlapců a 7 dívek. Naše duhová třída je pěkně prostorná a světlá, máme v ní vytvořeny koutky pro jednotlivé předměty.

Pro matematiku a český jazyk magnetické tabule se spoustou pomůcek a her. V koutku prvouky je připravena tematická tabule. K hudební výchově máme ve třídě klavír, bongo a další rytmické a melodické nástroje pro žáky, koberec k pohybovým hrám, relaxaci i výuce. Na práce z výtvarné výchovy a praktických činností je ve třídě velká nástěnka, také před třídou na chodbě najdete prostor pro naše výtvory zaměřené k ročním obdobím, které využijeme v prvouce. V každém předmětu budou děti pracovat nejen s učebnicemi, sešity a pracovními listy, ale i hravou formou spojenou s pohybem či zpěvem. K výuce budeme využívat i projektovou tabuli.

 

Také přestávky budeme trávit aktivně, využijeme je k pohybovým hrám, hrám se stavebnicemi, zazpíváme si. Na svačinu budeme chodit do kuchyňky.

Každý měsíc se budeme snažit pro děti připravit jeden zábavný den (např. Barevný den, Den naruby...) a jeden výukový program (např. program Muzea, kulturní akce...)

Vše pak najdete v aktualitách a fotogalerii.

 

Na všechny prvňáčky i jejich rodiče se těší

třídní učitelka Alena Kratochvílová,

email:  alena.kratochvilova@zsvaclavskenam.cz, tel. 605 223 228 

asistentka Denisa Veselá, denisa.vesela@zsvaclavskenam.cz, tel. 605 223 228

 

konzultační hodiny tř. učitelky: čtvrtek 11.50-12.35

                                asistentky: pátek 10.55-11.40