O třídě 1.C

O třídě 1.C

Vítejte na stránkách

Duhové třídy 1.C!

 

Naše třída duhová

už je prostě taková,

slunko svítí,

mraky plují,

v dešti kapky poletují.

A pak duha vyjde,

každý na to přijde....

 

Je nás celkem 16 prvňáčků, 9 chlapců a 7 dívek. Naše duhová třída je pěkně prostorná a světlá, máme v ní vytvořeny koutky pro jednotlivé předměty.

Pro matematiku a český jazyk magnetické tabule se spoustou pomůcek a her. Pro každý předmět mají žáci svou obálku s písmeny, obrázky, geometrickými tvary, číslicemi. Další obálkové cviky mají připraveny pro procvičování. V koutku prvouky je tematická tabule. K hudební výchově máme ve třídě klavír, bongo a další rytmické a melodické nástroje pro děti. Pro relaxační činnosti slouží stavebnice molitanových kostek. K vystavení prací z výtvarných a pracovních činností je ve třídě velká nástěnka, další pak před třídou na chodbě. Zde je prostor i pro výtvory zaměřené k jednotlivým ročním obdobím, které využíváme i v prvouce. V každém předmětu pracují žáci nejen s učebnicemi, sešity a pracovními listy, ale i hravou formou – spojení s pohybem či zpěvem. K výuce využíváme i projektovou tabuli.

Také přestávky trávíme aktivně, využíváme je k pohybovým hrám, kreslení, hrám se stavebnicemi, zazpíváme si. Na svačinu chodíme do školní kuchyňky, učíme se udržovat pořádek, uklidit své místo.

Každý měsíc mají děti připraven jeden zábavný den ( např, Den dýňový, Den barevný, Den duhový, Den naruby apod.) a jeden výukový program / např. program Muzea, kulturní akce ..)

Vše pak najdete v sekci Co se učíme i s fotografiemi.

Prvňáčky učí:

 

třídní učitelka Alena Kratochvílová,

email:  alena.kratochvilova@zsvaclavskenam.cz, tel. 605 223 228 

asistentka Denisa Veselá, denisa.vesela@zsvaclavskenam.cz, tel. 605 223 228

 

konzultační hodiny tř. učitelky: čtvrtek 11.50-12.35

                                asistentky: pátek 10.55-11.40

 

 

 

 

 

 

 

Třídní učitel

Kalendář akcí