Poslední ÚNOROVÝ týden

Publikováno: 2.3.2024 Autor(ka): Martina Matuščinová

Na konci tohoto měsíce jsme posbírali hned několik KULTURNÍCH ZÁŽITKŮ.

MĚSTKÉ DIVADLO ZNOJMO jsme navštívili v úterý  a měli jsme zde možnost zhlédnout neobyčejnou, veršovanou POHÁDKU DO DLANĚ (Naivní divadlo Liberec). S dětmi jsme si dlouze popisovali příběhy, které se pohádkou prolínaly a připomněli jsme si překvapující efekty, které děti na scéně mohly pozorovat.

Ve středu nám další kulturní zážitky nadělili žáci z Jubilejného parku na ŠKOLNÍ RECITAČNÍ SOUTĚŽI. Žáci z PT sice nespadali do soutěžní kategorie, ale měli možnost zkusit si přednes básně na pódiu také a jejich výkony byly opravdu vydařené. Proto velmi děkujeme našim recitátorům a gratulujeme k jejich procítěnému přednesu:

KRISTIÁN TUNA - Poblázení šněci, Miloš Kratochvíl

recitátorská dvojice SÁRA ČMARADOVÁ a MATĚJ CAGALA - báseň hodiny.

Z posledního pátečního dne si odnášíme opět divadelní prožitky, i když tentokrát úplně jiné. Ve ZNOJEMSKÉ BESEDĚ jsme viděli loutkové divadlo z Litoměřic (Sváťovo Dividlo). Děti zaujolo nejen legrační vystoupení pana Sváti, jeho loutky, písně, ale i možnost zblízka si loutky prohlédnout a pohladit.