Tvořivý říjen

Publikováno: 25.10.2023 Autor(ka): Markéta Lacmanová

Tvořeníčko, tvoření a nejen to v měsíci říjnu.....

Tento měsíc se naskytla spousta možností k velikému tvoření. Ať už ve třídě podzimními obrázky s otisky na trpaslíčky Podzimníčky, frotáží, tvoření papírových kaštanů, rozfoukávání tuše do šípkových keřů, až po to větší tvoření na podzimní výstavu "Ptačí ploty". Ale i zahradničení - přípravy vyvýšených záhonů - plnění větvičkami, posekanou trávou, listím,.... a za přispění velké pomoci od rodičů - tatínků - navození hlíny a doplnění záhonů, za což moc děkujeme!!!!!!!!

Navštívili jsme také muzeum s edukačním programem "Ze semínka strom", kde se dětem moc líbilo, tak i knihovnu s besedou: Zamotanou pohádkou, kde děti byly šikovní detektivové a vše odhalily.

Do třídy nám také každé druhé pondělí přichází číst děti z páté třídy. Tentokrát se nám povedla pohádka poskládat z obrázků dle posloupnosti děje, ouška pozorně poslouchala a děvčatům se dařilo krásně číst.

Ale vešlo se nám tam i "učeníčko, učení" : určit rytmus slova - počet slabik, vyvozujeme první hlásku a už nasloucháme i koncové souhlásce, počítáme s kaštany - určujeme více, méně, stejně, o kolik..., množství porovnáváme s krokodýlky. Hledáme stejné i odlišné co do ředy nepatří, co bude následovat. Povídáme si nad obrázky, tvoříme věty, souvětí, dáváme slova do správných tvarů. "Píšeme" šikmé čáry, vodorovné a postupně přecházíme na horní oblouk, samozřejmě dbáme na správné držení pisadla a uvolňování tahů. A spoustu dalšího ....... pro ŠIKULKY :-)

nakoukněte k nám :-)