"Všechno létá, co má peří !!!"

Publikováno: 10.11.2023 Autor(ka): Markéta Lacmanová

Projektový den "Ptáci", plný nového poznání, zkušeností, dovedností, ptačího trilkování, zvládl obohatit všechny.

Sešly jsme se všechny přípravné třídy abychom si užily trilkovací den s projektem "Ptáci".

Den jsme zahájili ptačí "hymnou", kterou jste jistě již od dětí slyšeli, jelikož si ji prozpěvovaly celý den. Děti se rozlosovaly do skupin dle druhů ptactva a už začaly obcházet stanoviště, kde se dozvěděly nové informace o svém ptáčkovi, vybarvily ptáčka dle skutčnosti zbarvení, zahrály si pohybovou hru "Na kukačky" - zanášení do hnízd, foukaly peříčka, zkoušely vrabčí skoky, poskládat si vlaštovku a její let, přiřazovat skutečná peří k ptactvu a poznávat druh, skládat obrázek ptáků a vyhledávat jejich biotop kde žijí, poznávat různé odlišnosti a hledat odpovědi na otázky PROČ ?????? Děti zakončily projekt prezentací každé skupiny o svém ptáčkovi pro všechny ostatní.

Děti poznaly nové kamarády, spolupráci ve skupinách se vzájemnou dopomocí a novou komunikácí mezi sebou.

A s ptactvem nekončíme, navážeme edukačním programem v Jm Muzeu na téma ptáci a vyrobíme ptáčkům něco dobrého na zimu.

Podívejte se jak se nám dařilo  :-)