ZÁŘÍ plné poznání

Publikováno: 27.9.2023 Autor(ka): Markéta Lacmanová

Tolik nováho nás čekalo první měsíc ve škole,vše jsme společně objevili a těšíme se co nás potká dál.

Září přinoslo spoustu nového, neočekávaného, radostného i tajuplného. Na začátku jsme se společně vypravili do Permónia, kde jsme se více poznali a nacházeli další kamarády. Získali jsme zkušenost, že za společné spolupráce to jde lépe a veseleji, což se nám potvrdilo i později.

Poznávali jsme nové prostředí školy, užíváme si chvilky v tělocvičně, učíme se sebeobsluze a společnému stolování v jídelně, baví nás prohlížení knih ve školní knihovně, objevujeme co vše na nás čeká v hudebně a nezáhálíme ani v naší třídě. Už se z nás stali takoví malí školáci. Učíme se správně držet tužku, procvičovat ruku, soustředit se na činnost, pouštíme se do různých cvičení, kde nejen ruka má svou práci, ale hlavně naše hlavičky, které postupně budou nasávat a nasávat dalších nových dovedností.

Prožili jsme spoustu krásných společných chvil na akcích: - výstava v kostele, která nás inspirovala k pracovní činnosti, - zemědělskou výstavu na  škole Dvořákova, kde jsme poznali různé profese a co vše umí, - den Bez aut, kde jsme se dozvěděli spoustu potřebných bezpečnostních informací, ale i procvičili svá tělíčka na nemotorových vozidlech, - Dračí lodě, parádní akce, kde jsme zvládli překonat počáteční strach, nasednout do lodě a pořádně zabrat "Všichni za jednoho", ke konci už převládalo nadšení a radost že jsme vše zvládli. Takové dojmy to v některých zanechalo, že i druhý den vyprávěli zážitky, malovali či postavili dračí loď z lega, - Beseda v městské knihovně, kde naše neposedná tělíčka musela věnovat pozornost jiné osobě - paní knihovnici, ale i to se povedlo a odměnou bylo prohlížení krásných knih z nabídky nebo svého výběru. Naši pozornost určitě budeme ladit i nadále, čeká nás spoustu dalších akcí kde se společně všemu naučíme.

A tak hurá, co nám přinese další měsíc

zde se můžete podívat na naše zážitky :-)