Loučení se ZIMOU v PT

Publikováno: 20.3.2024 Autor(ka): Martina Matuščinová

"Byla zima mezi náma, ale už je za horama. Radujme se, veselme se..."

Zimě jsme poděkovali, ale teď už je na řadě JARO. Pro tento přechod jsme zvolili tradiční průvod vynášení MORANY.

Děti se s touto tradicí seznámily v pohádce Chaloupka na vršku. Naše Morana měla originální a nevšední šaty z balicího papíru, na který jsme namalovali to, co už také chceme odevzdat, s čím se chceme rozloučit. Děti malovaly své strachy a trápení a ty jsme potom i se smrtkou ZIMOU spálili a poslali po vodě. Zpátky jsme se vraceli s LÍTEČKEM - symbolem jara, které nám už zdobí třídu...

I přes mrazivé ráno se nám nakonec ukázalo sluníčko a my jsme si tak mohli vychutnat už takový ten pravý JARNÍ DEN.

MORANU, i to co už si nechceme nést do dalšího období, jsme doslova pustili k vodě a teď HURÁ do "nového"... do JARA.