Návštěva předškoláků u nás ve třídě

Publikováno: 31.3.2023 Autor(ka): Kristýna Vránková

V posledních dnech navštívili naši třídu předškoláci z různých mateřských škol v okolí. Spolu s již zkušenými prvňáky jsme předškolákům ukázali, jak to ve škole chodí a co všechno už umíme. Děti ze školky si vyzkoušely sezení ve školních lavicích, psaní nového písmena na balicí papír a mazací tabulku, pozorně poslouchaly čtení prvňáčků a aktivně se zapojily do počítání.

Na závěr se prvňáčci ujali svých kamarádů ze školky, společně si prohlíželi učebnice, pracovní sešity, rozvrh a ostatní školní pomůcky. Nejvíce je zaujal Slabikář a psaní písmena na mazací tabulku. Příjemně strávený čas zakončily děti společným zpěvem naší oblíbené písničky od Karla Černocha - Večerníček a předáním malého dárečku na památku.