Prarodiče znovu ve škole

Publikováno: 8.10.2022

I když už mají školní docházku pár let za sebou, přišli za námi do školy babičky a dědeček prožít příjemné chvíle.

Nejdříve si vyzkoušeli, jaké to je sedět opět ve školních lavicích. Prohlédli si třídu, ve které tráví jejich vnoučata podstatnou část dne.

Potom už děti odvedly své prarodiče do cvičné kuchyňky, kde se odehrála hlavní část programu.

Senioři všem ukázali svoji zručnost při loupání vajíček na rychlost a soustředěnost při okrajování jablíček na co největší délku slupky (vajíčka jsme později použili do pomazánek a jablíčka jsme namočili do těstíčka a osmažili).

Na řadu už potom přišlo "kuchtění". Rozděleni do čtyř skupinek si děti nejdříve musely vybrat potřebné suroviny a kuchyňské potřeby nutné k vytvoření pomazánek. Za pomoci babiček a dědečka se nakonec zdařilo vyrobit čtyři velmi chutné pomazánky: vajíčkovou, sýrovou, rybičkovou a tvarohovou. Namazané na bagetkách a krásně nazdobené byly připravené k závěrečnému ochutnávání.

Všechno bylo MŇAM!

V průběhu našeho setkání pokládaly děti prarodičům otázky týkající se jídla oblíbeného i neoblíbeného, vaření, srovnání jídelníčku dříve a dnes apod. Všechny dotazy byly trpělivě zodpovězeny a za svoji ochotu, pomoc, cenné rady a laskavost byli prarodiče vyznamenáni.

Děkujeme všem za krásně strávený čas.