Školní výlet Ratibořice a Jaroměřice

Publikováno: 19.6.2023

Včera jela naše třída na výlet na farmu koz do Ratibořic.

Nejzajímavější bylo dojení.

Bílé krásky se jako obvykle řadí pěkně vedle sebe a už teče mléko.

Podojit každou skupinu trvá jen pár minut. Mohou přicházet další.

Toto je diktát, který jsme si napsali následující den po našem výletě. Nevešly se ale do něho samozřejmě všechny naše zážitky z tohoto dne.

Úžasné bylo osobní setkání s obrovským stádem koz (celkem 800 zvířat, z toho 50 kozlů, 450 koz na dojení, zbytek koz po porodu a jejich kůzlat). Stále se bylo na co dívat, co poslouchat a také co hladit. Výborná byla i ochutnávka mléčných výrobků z kozího mléka.

Další zážitky nás čekaly na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Zde jsme kromě prohlídky zámeckých komnat plnili několik úkolů. Mohli jsme si tak vyzkoušet ve zkratce některé práce, které museli zvládat lidé sloužící na zámku.

Celý výlet jsme zakončili procházkou krásným zámeckým parkem. Její součástí je i bylinková a okrasná zahrada.

Prostě nádhera střídala nádheru (a zajímavost).