Den bez úrazu

Publikováno: 9.6.2023 Autor(ka): Tereza Purmenská

Ve čtvrtek 8. 6. nás na Horním náměstí ve Znojmě čekala připravená simulace nehody, kterou pro nás připravili složky IZS a studenti střední zdravotnické školy ve Znojmě. Děti si díky ní připomenuly, jak se mají v takových situacích chovat, jak zavolat pomoc záchranné služby a jiných složek. Také jsme si na různých stanovištích vyzkoušeli ošetřit úraz, dát ortézu. Navštívili jsme stanoviště městské policie a policie ČR, kde jsme se dozvěděli, co je daktyloskopie. A co, že to vlastně je? Přece věda, která zkoumá otisky prstů. Cítili jsme se jako detektivové. Prohlédli jsme si auto záchranné služby a policejní auto. Bylo to pro nás velmi obohacující a pěkné dopoledne, které jsme zakončili zmrzlinou. Pojďte se na to s námi podívat v naší fotogalerii, odkaz naleznete ZDE.