Den Země v SVČ

Publikováno: 19.4.2024 Autor(ka): Tereza Purmenská

Ve středu 17. 4. 2024 jsme se vydali na akci konanou ke svátku Dne Země s názvem Fantastická cesta do lidského těla.

Nejdříve jsme navštívili kino, kde jsme dostali potřebné informace, plánek stanovišť, batůžek s kyslíkem, zmenšovací pilulky a dozvěděli se, co nás bude čekat. Poté jsme se přesunuli do areálu SVČ, kde jsme ve dvou skupinkách začli procházet stanoviště.

Skupinky s sebou nosily batůžek se zásobou kyslíku. Na stanovištích je žáci proměňovali za oxid uhličitý. Ten následně odevzdávali v laboratoři, když pověděli, co se o orgánu dozvěděli. Každé stanoviště bylo zaměřené na učitý orgán nebo část lidského těla, kde si žáci vyzkoušeli na různých pokusech nebo cvičeních, jak vlastně lidské tělo funguje. Za splnění úkolů jsme obdrželi řád červené krvinky, kartičky na procvičení ve škole a v neposlední řadě zvětšovací pilulku, abychom se mohli vrátit z lidského těla do běžného světa.

Dopoledne jsme si moc užili, děkujeme za přípravu organizátorům a všem, co se o nás hezky starali.