Projektový den - "Hmyzáci"

Publikováno: 11.5.2023 Autor(ka): Tereza Purmenská

Dnešní slunečný den jsme strávili účastí na projektu, který pro nás nachystali studenti z pedagogické školy a Jihomoravské muzeum ve Znojmě.

O hmyzí říši jsme se toho dozvěděli spoustu neznámého, třeba o pavouku běžníku, který se ukrývá v květech rostlin, kde často číhají na své kořisti. Na takového běžníka jsme si i zahráli a snažili se mu sesbírat všechen pyl z květu. Dále jsme zjistili, jak si mravenci staví své mraveniště, z čeho si je staví a s kým v mraveništi žijí. Při svém putování hmyzí říší jsme hledali berušky a dozvěděli se, že ve světě žije dokonce i asijská beruška, která má modré zbarvení.

Potkali jsme pána entomologa, což je takový hmyzovědec, který nám vysvětlil, jak pracuje a nachytal nám několik druhů hmyzu do smýkací sítě. Viděli jsme například mandelinku nádhernou, několik druhů pavouků, mušek a mravenců. Poslední hmyz, který jsme si přiblížili, byl chrostík, ten žije ve vodě, kde si staví domečky z různých kamínků a trav.

Pojďte se podívat do naší fotogalerie, kterou naleznete ZDE a zavítejte s náma do světa hmyzu.