Projektový den: Lesní společenství a (zase ty) houby - ve III. D a IV.C

Publikováno: 21.12.2022 Autor(ka): Tereza Purmenská

Podzimní les, zimní spánek, rozmnožování hub, krmení ptáčků... to byla témata, která nás celým dnem provázela.

Projektový den, to je velká věc! Mnoho příprav, přemýšlení a chystání, ale výsledek vždy stojí za to, a ne jinak tomu bylo tentokrát.

Už jen meziročníkové spojení tříd dá vždy vzniknout novému a tvůrčímu kolektivu. Žáci mají možnost poznat blíž kamarády i z jiné třídy, trénovat spolupráci, ohleduplnost, zažít něco úplně nového.

Tentokrát byl tématem les. A i když počasí už je přeci jen chladnější, vyzbrojeni teplými bundami, čepicemi a termoskou s čajem jsme vyrazili do Gránického údolí. Hned začátkem procházky jsme měli štěstí na krásný páreček veverek! Žáci si později splnili několik úkolů se zvířecí a houbařskou tématikou a rychlým krokem jsme už prchali před deštěm a za úžasnou paní lesní Trojanovou z Městských lesů zpět do školy. Tam nás totiž čekal pod jejím vedením moc pěkný a poučný program, na kterém nechyběl ani jezevec s lišákem :-)

Ve výzkumné části dne jsme potom provedli pokus s výtrusy z hub a taky si je důkladně prohlédli pod mikroskopem, což bylo pro mnohé první setkání s tímto úžasným vynálezem.

Na závěr ještě výroba "jedlých šištiček" pro ptáčky coby přírodního krmítka. Snad jim bude od nás chutnat.

Znavení, ale spokojení a zase o něco chytřejší se pro tentokrát loučíme, ale určitě koukněte i do naší fotogalerie ZDE a načerpejte kousek lesa s námi.