Projektový den: PTÁCI ve 4. D a 5. C

Publikováno: 16.11.2023 Autor(ka): Tereza Purmenská

Ptáci jsou našim podzimním velkým tématem. Můžete je u nás vidět na plotech a my jsme se o nich chtěli dozvědět ještě něco víc, a tak jsme jim věnovali celé páteční dopoledne.

Zaměřovali jsme se na ptactvo, které u nás přezimuje a neodlétá do teplých krajin. Rozdělili jsme se na skupinky a společně vyhledávali informace na internetu a v atlasech, které ptáčky u nás můžeme nejčastěji vidět u krmítek nebo u vodních ploch.

Naši žáci 4. D spolupracovali se žáky 5. C a společnými silami vyrobili plakáty s nejčastěji se vyskytujícími ptáky, zjistili také čím vhodným je můžeme krmit a vysvětlili jsme si, že krmit je pečivem není úplně tak dobrý nápad.

S novými informacemi jsme se vydali k řece Dyji, abychom společně nakrmili divoké kachny a labutě. Měli jsme štěstí a opravdu se nám jich několik podařilo nakrmit.

V dalším bloku jsme vyrobili ptačí krmítka, které rozmístíme do areálu školní zahrady a budeme je v zimě krmit.

V naší fotogalerii naleznete více fotek, odkaz ZDE.