Seznámení s "VEXÍKY"!

Publikováno: 5.3.2024 Autor(ka): Tereza Purmenská

Informatika nás baví!

Ve čtvtém ročníku máme nově výuku informatiky. V prvním pololetí jsme se více zaobírali prací na počítači, psaní na klávesnici a práci se soubory, přihlašováním v účtech a podobně.

Druhá polovina školního roku je spíše programátorská. Věnujeme se šifrování a kódování různých informací (obrázků nebo krátkych zpráv). Dalšími body je programování, tak jsme si na pomoc přizvali "VEXÍKY" - malé robůtky. Ti jdou naprogramovat, aby přijeli na předem určené místo, umí se tam otočit, zablikat barvou nebo vydat zvuk. Žáci byli rozděleni do dvojic a vzájemně si zkoušeli zadávat úkoly a naprogramovat robota. Práce s vexíky nás velmi bavila a těšíme se na další pokračování, příště si zkusíme plnit už složitější pokyny a náročnější trasy.