Svatý Mikuláš - tradice štědrosti

Publikováno: 12.12.2023 Autor(ka): Eva Hrdličková

5. prosinec je den, kdy chodí děti obdarovávat Mikuláš. 5.A byla toho dne také obdarovaná, a to hned dvakrát. Nejprve nás čekala Vánoční výstava na SOU Přímětická ve Znojmě, kde jsme obdivovali dovednosti jednotlivých oborů (kuchař, číšník, sociální pracovník, grafik, automechanik, truhlář, kosmetička, kadeřnice aj.), zhlédli hranou pohádku O Karkulákovi a sami si vyzkoušeli různá tvoření. Škola je toho dne vždy vánočně nazdobená a my se vánočně naladíme. Pak jsme se ocitli v Pekle a v Nebi na pracovišti Václavské náměstí. Symbolicky byli potrestáni hříšnici a odměněni ti hodnější. V Pekle jsme plnili nejrůznější úkoly a v Nebi jsme stáli před samotným svatým Mikulášem. Kolem poletovala spousta andělů a jednoho papírového andílka jsme si odnesli na památku.