Jarní výsadba se SOŠ Dvořákova

Publikováno: 17.4.2024 Autor(ka): Barbara Housarová

Na podzim ovocná stezka a nyní pokračování v podobě trvalkového záhonku...

Ovocné stromky, které dostala na podzim 5.C na starost neuschly (však taky zalíváme "ostošest"), takže jsme dostali důvěru zúčastnit se další fáze výsadby kolem školy.

Podle fotek to možná vypadá, že jsme jeli vysazovat na Sibiř, ale ne, je to jen školní zahrádka... Jaro nám bohužel zrovna někam poodešlo, ale i ve ztížených a větrných podmínkách se nám vše podařilo.

Veliké poděkování patří paní mistrové Aleně Šinoglové, která nejen že nám se svými svěřenkyněmi, mladými zahradnicemi, přišla s výsadbou pomoct a poradit, ale všechny páťáky dokázala skvěle zorganizovat a zaúkolovat, takže opravdu každý odvedl svůj kus práce a ještě byl náležitě od paní mistrové pochválen.

Vykopat jamku, zasadit, správně přihrnout, naměřit a nastříhat netkanou textilii, navozit štěpku a kůru, zalít... Tak přesně tento proces mají teď páťáci v malíčku a prostředí naší školy je zase o kousek krásnější.

Však se přijďte podívat!

Více fotografií najdete v naší fotogalerii: ZDE