Projektový den: PTÁCI

Publikováno: 12.11.2023 Autor(ka): Barbara Housarová

Ptactvo je u nás letos na podzim velkým tématem. A tak nejen, že můžete opeřence vidět na všech našich plotech, ale věnovali jsme jim i celé páteční dopoledne.

Vzhledem k ročnímu období jsme se zaměřili na ptáky, kteří u nás přezimují a hlavním tématem byla jejich strava a vhodné přikrmování přes zimu.

Žáci 5.C spolupracovali s žáky ze 4.D a společnými silami sbírali informace z internetu, videí a mnohé překvapilo, že nejužitečnější byl nakonec starý dobrý atlas ptáků.

S nově nabytými vědomostmi jsme vyrazili nakrmit labutě a divoké kachny. Jsem ráda, že rozšířený zlozvyk krmit tyto ptáky pečivem jsme snad odbourali.

V dalším bloku našeho zážitkového dopoledne jsme vyráběli ptačí krmítka. V pondělí je půjdeme společně rozmístit kolem školy.

Všem ptáčkům přejeme na zimu dost sil a vhodného zobání!

Více fotek z ptačího dne můžete zhlédnout ZDE