Oslavy 130. výročí školy

Publikováno: 30.10.2023 Autor(ka): Radka Štolová

Sobota dopoledne patřila oslavám 130. výročí založení školy.

Sobota dopoledne patřila oslavám 130. výročí založení školy. Budova naší alma mater se zahalila do slavnostního hávu a vlídně promlouvala ke každému, kdo přišel zavzpomínat. Ať už to byli pamětníci, nebo žáci, kteří teprve nedávno opustili školní škamna, všichni mohli zhlédnout atraktivní výzdobu školy s množstvím historických milníků, zaposlouchat se do zpěvu školního sboru nebo se proletět na křídlech ptáků při aktuální výstavě Na ptáky jsme krátký.

Škola s letitou historií drží krok se současnou dobou. V každé učebně najdete moderní technologie, vynaložilo se spoustu úsilí na renovaci většiny prostor, máme vybudované perfektní zázemí ke sportování i volnočasovým aktivitám žáků. Velkým přínosem je poloha školy, a sice v samém srdci kulturně historického centra města s výhledem na Národní park Podyjí.

Kdo strávil dnešní prosluněné dopoledne u nás ve škole, jistě nelitoval. Vždyť kdo by se nerad vracel do dětství? V každém z nás zůstává kousek dítěte i v dospělosti. A atmosféra dnešních "narozenin" tu dětskou duši zlehka pohladila.

Přejeme naší škole ještě mnoho dalších úspěšných let.