Výstava Na ptáky jsme krátký

Publikováno: 1.11.2023 Autor(ka): Lenka Cvingráfová

Přijďte se proletět na křídlech ptáků do říše fantazie.

21. 10. 2023 současně s oslavami výročí školy byla zahájena na ZŠ Václavské náměstí tradiční výstava prací žáků "na plotě". Stále je ještě k vidění - neváhejte, s horšícím se počasím i výstava brzy vezme za své. Byla by škoda nevidět tučňáky ve společnosti kachen a soviček, hýla, brhlíka či růžovoučkaté plameňáky nebo čápa černého z víček od PET lahví. Žáci dokonce objevili mnoho nových ptačích druhů, radost pohledět. A až uvidíte sovy vyrobené nejmladšími žáky, už nikdy se nebudete dívat na kuře z Kauflandu stejným způsobem. Nad všemi našimi ptáčky bdí zamračený výr v pestrobarevném hávu. Možná závidí pávu jeho blyštivá pera. Ten sedí pyšně u túje a naparuje svá peří, má proč - jen na něm pracovalo dohromady od června loňského roku pět tříd a pět učitelů.

Podobně jsou na tom výrobky, které jsou zavěšeny ve schodištích školy - i na nich pracovalo více tříd od loňského roku, zato jen s jedním učitelem. Ty jste mohli na živo zhlédnout na dnu otevřených dveří při návštěvě školy. Abychom vás ale o umělecký požitek neochudili, přikládáme fotky ptačího města a létajících ptáčků zde do fotogalerie.