Zážitková jízda znojemským vyhlídkovým vláčkem

Publikováno: 11.6.2023 Autor(ka): Dana Vaniová

úžasný výlet odměnou od města Znojma

Kdo jiný než my, děti a žáci jedné ze znojemských škol, by měl své město dobře znát, mít prošlápnuté jeho uličky a něco o něm i vědět. Toto kritérium, pravda, většina z nás splňuje, zdaleka ne všichni však měli možnost pohlížet na krásy Znojma a údolí řeky Dyje z oken turistického vláčku, který tak často vídáme projíždět v naší blízkosti. Proto pátek 9. června byl pro nás svátečním dnem, kdy jsme měli možnost usednout na sedadla v červených vagóncích tažených stejně krásně červenožlutě lakovanou lokomotivou. Naše jízda vedla z Horního náměstí k Louckému klášteru, dále po pravém břehu Dyje směrem k přehradě, pod znojemský hrad a potom vzhůru ulicí Napajedla až na konečnou stanici Václavské náměstí. Tuto skvělou projížďku jsme měli možnost podniknout díky našim starším spolužákům z II. stupně. Byli to totiž právě oni, kteří ji získali jako ocenění v soutěži o nejkrásněji nazdobený vánoční stromeček na Obrokové ulici a nám ji věnovali.

Děkujeme kamarádi, děkujeme město Znojmo!