Výlet do Valtic

Publikováno: 25.4.2024 Autor(ka): Soňa Havlíčková

Dnes se přípravná třída vydala na krásný výlet do Valtic. Děti se na další výlet DO SVĚTA moc těšily. Cesta nám nabízela překrásné pohledy do krajiny kolem Mikulova a utíkala jako po másle.

Náš výlet jsme začali prohlídkou okolí zámku a rozlehlého parku,abychom po sezení v autobusu protáhli svá těla. Naše další kroky směřovaly do Národního zemědělského muzea,kde jsme si prohlédli několik expozic. Nejvíce se dětem líbilo u velkoobjemových akvárií s rybami a na stezce 3D dalekohledu se zvířaty. Procházka po kinestetické lávce nám navodila iluzi chůze v mokřadech a expozice   " Tajemný život v půdě " nás dále provádí světem půdy pod zemí, interaktivními prvky různých modelů větrné a vodní eroze půdy. Děti si prohlédly kořen v zemi,kterým putují živiny a prošly tunelem,který nám odkryl bohatý život v půdě. Vyzkoušeli jsme si i několik interaktivních panelů,kde jsme si si ověřili své znalosti z říše zvířat. Lednicko-valtický areál byl v roce 1996 zapsán na Seznam světových dědictví UNESCO.