Návštěva předškoláků v první třídě

Publikováno: 24.2.2024 Autor(ka): Soňa Havlíčková

Ve čtvrtek 15. 2 navštívili naši předškoláci 1. třídu. Všichni se na tuto návštěvu moc těšili. Každodenně se děti společně potkávají na chodbách školy, zahradě, s některými v družině nebo při různých akcích.

Přesto... něco pro děti z přípravné třídy bylo donedávna neprobádané. Stále jsme nevěděli, co se děje za dveřmi v prvním.... druhém patře.... Kam chodí školáci? Jak to vlastně v té škole vypadá? A co vlastně v té škole děti dělají.

Paní učitelka nás mile přivítala a začala společná hodina. Prvňáci měli nachystané různé pomůcky na stole, ukázali nám své učebnice a předvedli vše, čemu se již naučili.

A jak jim to šlo! Paní učitelka dětem vyprávěla o masopustu a tradicích, které se k němu pojí. Na závěr jsme si zahráli hru Na koně a dostali omalovánku. Tak rychle nám to uteklo..

Za tuto návštěvu děkujeme paní učitelce, paní asistentce a prvňáčkům. Za příležitost k poznávání hodnot.

Milí předškoláci,

už se na Vás všechny moc těšíme a věříme, že se opět všichni potkáme při zápise do první třídy.

(paní učitelky z I.stupně)