S paní lesní  pod zimní lesní pokličkou:-)

S paní lesní pod zimní lesní pokličkou:-)

Publikováno: 2.3.2024 Autor(ka): Soňa Havlíčková

Les v zimě s paní lesní se stal pro děti z přípravné třídy tajuplným časem,při němž rozvíjely své znalosti o přírodě. My lidé máme pranostiky.."Únor bílý..a březen za kamna vlezem...", ale v přírodě jsou již znát velké změny. Zvenčí se toho tolik neděje a vypadá,jakoby les ještě pořád spal. Při důkladné prohlídce stromů jsme v pupenech zaznamenali prudký vývoj - míza z kořenů putuje směrem vzhůru a zanedlouho začnou pukat. Paní lesní pomocí her dětem přiblížila změny,které v zimním i předjarním období v lese nastávají. Zaposlouchali jsme se do zvuků ptáků,kteří se k nám vracejí a prohlédli si jejich obydlí. Děti hledaly přírodniny,ze kterých se hnízda staví a čím je ptáci vystýlají. Prohlédli jsme si parůžky srnců,které jim v zimním období rostou a mláďátka na obrázcích,která se též v zimě vyvíjí. Dozvěděli jsme se,co znamená u lišek  "kaňkování"  a rozloučili liščí hrou.

Děkujeme paní lesní za krásně připravený program pro děti a těšíme se na další setkání pod jarní lesní pokličkou:-)