"Druháci rozjeli výzkumnou misi ve Vida Brno"

Publikováno: 24.4.2024 Autor(ka): Nikola Matoušková

Dnes se druháci z naší školy vydali na fascinující výlet do Vida! V rámci programu "Hejbni kostrou" měli jedinečnou příležitost prozkoumat tajemství lidského těla a dalších živých organismů. Bylo to nejen poučné, ale i nesmírně zábavné dobrodružství. Jedním z nejvíce poutavých okamžiků pro naše malé badatele bylo setkání s lidskou kostrou. Ukázalo se, že nejmenší kost v lidském těle není ani tak malá, jak by si možná mnozí mysleli! Naopak, největší kost překvapila svou velikostí. Děti měly možnost vidět, jak vypadá lidská kostra zevnitř a jak jsou jednotlivé kosti propojeny. Následně se naši žáci pustili do skládání kostry z jednotlivých kostí. Tato interaktivní aktivita nejen rozvíjela jejich jemnou motoriku, ale také jim umožnila lépe porozumět stavbě lidského těla. Další zajímavou částí programu bylo zkoumání přítomnosti uhlíku na kosti z kuřecího stehna. Tato praktická ukázka umožnila dětem lépe pochopit složení kostí a význam uhlíku pro jejich stavbu. Neméně fascinující bylo i prozkoumání přítomnosti vápníku na ulitě šneka. Tato část programu jim otevřela oči pro různorodost živých organismů a ukázala, jak jsou jejich těla odlišně stavěná. Paní asistentka nám také ukázala svaly, kůži a šlachy na kuřecím stehýnku. Díky této demonstraci se děti dozvěděly více o funkci jednotlivých částí těla a jak jsou spojeny s pohybem.

Ale to nebylo všechno! Po exkurzi do světa anatomie se naši malí badatelé vydali objevovat taje celého Vida areálu. Prozkoumali expozice, experimentovali v interaktivních laboratořích a nasávali nové poznatky o světě kolem sebe. Celý den strávený v programu "Hejbni kostrou" ve Vida byl pro naše druháky nejen vzrušujícím dobrodružstvím, ale také cennou příležitostí prozkoumat tajemství života a lidského těla. Byla to jedinečná zkušenost, která jim zanechá nezapomenutelné vzpomínky a podnítí jejich zájem o vědu a objevování.