HALLOWEEN  VE II.C.

HALLOWEEN VE II.C.

Publikováno: 3.11.2023 Autor(ka): Nikola Matoušková

Tento svátek, rozšířený zejména v USA, Kanadě, Austrálii a jiných anglosaských zemích, si stále více získává oblibu i v dalších evropských i mimoevropských zemích. Dnes jsme si ho rozhodli přiblížit i my. Děti přišly do školy v kostýmech, strašidelných maskách i se sladkým překvapením. Celé naše vyučování se neslo v zábavném duchu. Bylo přizpůsobeno tak, aby si děti zapamatovaly co nejvíce informací o Halloweenu. Dozvěděli jsme se, proč se tento svátek slaví, jaké jsou symboly Halloweenu, proč se nosí strašidelný kostým, i k čemu slouží vydlabané dýně. Žáci pracovali s tematicky zaměřenými pracovními listy, na které se můžete podívat v naší fotogalerii. Halloweenské dopoledne jsme ukončili vázáním mumie obvazem na čas. Tato činnost byla jasným favoritem dnešního dne. Dnešek jsme si moc užili a už se těšíme na další takové dopoledne.