Výstava na SOŠ Dvořákova

Publikováno: 18.12.2023 Autor(ka): Dana Vaniová

inspirace nejen pro sváteční chvíle

Ukázku šikovnosti a kreativity studentů Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova, jsme měli možnost obdivovat na výstavě, kterou pravidelně ku příležitosti Vánoc pořádají a na které prezentují svoje práce. Nádherné vánoční dekorace a nápadité cukrářské výrobky, vše radost pohledět, takže nás hned přepadla touha, něco takového si sami vyzkoušet. Na závěr výstavy nám bylo dovoleno nahlédnout do jejich „malé farmy“, jak jí sami říkají. Přesné modely traktorů a zemědělských strojů rozmístěné na miniaturních pozemcích, kde jakoby konají skutečnou práci, nenechali v klidu žádného „hračičku“. A k tomu navíc odborný výklad. Budou z nás aranžéři, cukráři nebo zemědělci? To zatím nevíme, ale motivaci jsme dostali bohatou.