Beseda o škodlivosti nikotinu

Publikováno: 23.1.2024 Autor(ka): Jana Mikulková

V pátek 12. ledna se žáci šestých tříd sešli na zajímavé besedě, která odhalila tajemství světa tabákových výrobků. Tématem setkání byla škodlivost nikotinu a jeho dopad na lidské zdraví.

Na začátku besedy se žáci dozvěděli o původu cigaret a historii tabákových výrobků. Společně jsme se vrátili v čase, abychom objevili, jak se tabák stal součástí lidských životů. Zároveň jsme diskutovali o tom, jak se v průběhu let vyvíjely různé druhy tabákových výrobků a jaký dopad měly na společnost.

Následně jsme se zaměřili na škodlivost nikotinu. Žáci byli seznámeni s fakty o tom, jak nikotin ovlivňuje lidské zdraví a proč je důležité si být vědomi potenciálních rizik spojených s jeho užíváním. Interaktivní přístup k tématu umožnil žákům klást otázky a diskutovat o svých názorech na téma.

Kromě vzdělávání byla beseda i o příležitost pro soutěživé duchy. Žáci se zúčastnili soutěže, která testovala jejich znalosti získané během besedy. Odvážní vítězové byli odměněni pěknými cenami, které byly vytvořeny s cílem podpořit zdravý a aktivní životní styl.

Tato beseda nejen osvětlila žákům temné stránky tabákových výrobků, ale také podpořila vytváření povědomí o důležitosti péče o vlastní zdraví. Doufejme, že tato iniciativa pomůže budoucím generacím rozhodovat se pro zdravější životní styl a odolávat pokušení nikotinu.