Fyzioterapie

Publikováno: 25.4.2024 Autor(ka): Pavel Dufek

Hluboký dřep, aktivace chodidel, ždímání nohy, semafor. Co to vlastně je? No přece pár cviků z fyzioterapie.

Naši školu ve spolupráci s projektem "Podej ruku sportu" navštívila dne 24. 4. fyzioterapeutka Zuzana Čejková. Během ukázkových hodin byly žákům představeny základy fyzioterapie a vysvětleny důvody, proč cvičit. Po seznámení s průběhem hodiny, jsme se všichni vrhli do cvičení. Už při základní aktivaci našeho těla mnozí zjišťovali, že jsou zatuhlí a mají problémy s pohybem. Správné provedení cviku je pro tuto aktivitu velice důležité. Však udělat správně hluboký dřep není úplně jednoduché a bez pravidelného cvičení to někteří nezvládnou. Z nepřeberného množství cviků byl velice zajímavý cvik semafor, při kterém se propojuje nejen pohyblivost, ale i koordinace. A co jsme si z této hodiny odnesli? Že je potřeba pečovat o své tělo a péči, kterou mu dáme, se nám v budoucnu vrátí.