Vesmírné dobrodružství

Publikováno: 21.2.2024 Autor(ka): Jana Mikulková

Planetárium a hvězdárna Brno

Tento týden se žáci 6.B a 6.C vydali na neuvěřitelné dobrodružství do brněnského planetária, kde je čekal edukační program nazvaný "Vesmírné oázy 3D". S pomocí 3D brýlí se vydali na úžasnou cestu napříč Sluneční soustavou, která je zavedla do neuvěřitelných prostředí.

V rámci programu se žáci ponořili do hlubin měsíčních kráterů, prozkoumávali žíravou výheň Venušiny atmosféry, a prošli pouštními planinami na Marsu. Nechyběla ani návštěva na zamrzlých družicích Jupiteru a Saturnu, kde měli možnost vznášet se nad gigantickými ledovými příkrovy a tajnými oceány, či pozorovat podivuhodné kryovulkány.

Hlavním cílem jejich cesty bylo hledání vody, která je základním předpokladem pro existenci života. Tato cesta nejen rozšířila obzory žáků, ale také je nadchla prozkoumáváním nekonečných prostorů vesmíru.

Žáci byli z celého programu nadšeni a již se těší na příští týden, kdy se vydají do Vida! centra, aby se ponořili do dalšího fascinujícího dobrodružství - "Cesta do nitra Země". Tento výlet slibuje stejně fascinující objevy jako jejich předchozí vesmírná mise.

Část jejich vesmírného dobrodružství si můžete prohlédnout zde: