VIDA! Zažijte vědu v akci

Publikováno: 28.2.2024 Autor(ka): Jana Mikulková

Žáci 6.B a 6.C se vypravili do Vida! science centra v Brně na nezapomenutelnou výukovou exkurzi

Žáci šestých ročníků se vydali na dobrodružnou výpravu do Vida! science centra v Brně, a to s jediným cílem - objevit tajemství země, na které žijeme. Objednali jsme si speciální výukový program nazvaný "Cesta do nitra Země", který sliboval zážitky plné poznání a zábavy.

Předtím, než jsme se vydali na hlavní dobrodružství, jsme se rozhodli prozkoumat expozici plnou modelů fyzikálních, biologických a zeměpisných jevů. Bylo fascinující vidět, jak se před našima očima odvíjí procesy, které běžně probíhají kolem nás, ale často si jich nevšímáme.

Ale teprve po této přípravě nás čekalo skutečné dobrodružství. Během výukového programu jsme se naučili rozlišovat mezi minerálem a horninou, což nás velmi zaujalo. Dokázali jsme pojmenovat geosféry naší planety Země a pochopili jsme základní principy vzniku usazených a vyvřelých hornin. Nejzábavnější částí však byly pokusy, které názorně ilustrovaly mechanismy sopečné činnosti a zemětřesení. Při těchto pokusech jsme se cítili jako skuteční vědci, zkoumající tajemství naší planety.

Celkově to byl nejen poučný, ale i velmi zábavný den plný objevů a nových poznatků. Díky Vida! science centru jsme si uvědomili, jak fascinující může být svět kolem nás, a těšíme se na další příležitost objevovat a učit se novým věcem.