Smartbricks centrum Brno

Publikováno: 20.12.2023 Autor(ka): Radka Štolová

Základy robotiky ve SMARTBRICKS centru

V úterý měli žáci 7. ročníků jedinečnou příležitost stát se součástí inspirativního výukového programu v SMARTBRICKS centru, který se specializuje na výuku základů robotiky. Tato zážitková návštěva nabídla nejen vzrušující pohled do světa moderní technologie, ale také praktické dovednosti v oblasti programování a konstrukce robotů.

Během výukového programu se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací z historie robotiky a řekli si něco o světových společnostech, které roboty vyrábí. Následovala diskuze na téma, kde všude se s roboty setkáváme, k čemu mohou sloužit a v čem jsou pro lidstvo nápomocní. Žáci si během programu postavili podle zadání robota a pomocí doplňování přídavných senzorů a programování si ukázali, jaké funkce může plnit. Sami pak měli přijít na to, co může být další součástí robota a jak může být využit ve výrobě nebo v domácnosti.