Technické muzeum Brno

Publikováno: 28.11.2023 Autor(ka): Radka Štolová

Návštěva Technického muzea

V pátek 24. listopadu se vydali žáci 7. A a 7. B na exkurzi do Technického muzea v Brně, aby prozkoumali fascinující svět vědeckých a technických objevů.

První část návštěvy byla věnována prohlídce různých expozic. Žáci si prohlédli historické automobily, motocykly a letadla, dozvěděli se něco o vývoji počítačů a informačních technologií, prošli si výstavu historie řemesel. Největším zážitkem pro ně byla expozice starých hudebních nástrojů, kde si dokonce mohli vyzkoušet zahrát na starý flašinet nebo na varhany.

Vrchol prohlídky však přišel, když dorazili do technické herny. Tato interaktivní část muzea nabízí návštěvníkům možnost vyzkoušet si různé interaktivní technické hry a simulátory. Bylo to jako kouzlo pro všechny technické nadšence. Každý z dětí si mohl najít něco podle svých zájmů a dovedností.

Návštěva Technického muzea žákům poskytla pohled do historie i současnosti technologických inovací a interaktivní herna přidala prvky zábavy a objevování. Doufejme, že tento den byl pro ně jedinečným zážitkem, který jim otevřel oči pro fascinující svět vědy a techniky.