Výlet - Zoo jihlava

Publikováno: 23.6.2022 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Náš první školní výlet coby žáci druhého stupně jsme si odbyli v pondělí 20.6.2022. Cílem naší cesty byla Zoologická zahrada v Jihlavě.

Někteří z nás ji již navštívili v minulosti, pro jiné to byl úplně nový zážitek. Naše cesta započala v brzkých ranních hodinách na vlakovém nádraží ve Znojmě. Pro mnohé byla cesta vlakem premiérou, kterou nám okořenila i výluka na naší trase. Vše jsme ale zvládli na výbornou a do Jihlavy dorazili přesně podle plánu. Krátká cesta trolejbusem, seběhnutý kopeček a již jsme stanuli před branami zoo.

Naše první kroky směřovaly k voliérám s dravci, kde jsme napjatě čekali na letové ukázky. Byl to nezapomenutelný zážitek. Nad hlavami nám létala sova pálená i káně Harrisova, na lavičku vedle těch nejšťastnějších z nás si sedl majestátní výr a každý z nás si vyzkoušel, jaké to je, když se mu po zádech proběhne jihoamerický dravec zvaný karančo.

Po skončení ukázek jsme vyrazili na prohlídku jednotlivých výběhů a jejich obyvatel. Některá zvířata se nám ukázala, jiná nám zůstala skryta, což ale vůbec nevadí. Alespoň máme důvod přijet ještě jednou. Před deštěm jsme se skryli k lenochodovi, který ale vůbec nebyl líný, naopak opakovaně přelezl z jedné strany svého příbytku na druhou, hotový vytrvalec! Po prohlídce tropického domu jsme si dali dobrý oběd a pokračovali dál. Nakrmili jsme roztomilé kozy, viděli pelikány a kapybary a obdivovali nádherné šelmy.

Zážitků jsme měli ještě spoustu, všechny vám je tu ale neprozradíme. Prohlédněte si fotogalerii  a navštivte tak zoo s námi!

Více fotek z našeho výletu si prohlédněte ve fotogalerii naší třídy - klikněte ZDE