Harry Potter a ztracený školní pohár: den druhý

Publikováno: 9.8.2022 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Pátrání po ztraceném školním poháru pokračuje, tentokrát v Zapovězeném lese - Gránickém údolí.

Dnešní den nám začal perně, všechny nás zasáhlo kouzlo confundus, které způsobilo, že jsme se tak trochu zbláznili. Po třídě potom poletovali mladí kouzelníci, kteří neustále zvedali židle, které jim někdo jiný zase sundával, další nutně potřeboval všechny vyhodit na chodbu, zatímco jiný nesnesl pomyšlení, aby na chodbě někdo byl. No zkrátka blázinec! Naštěstí jsme se ale rychle vzpamatovali a první skupina – Zmijozelové – mohla vyrazit.

Čekala nás šipkovaná a byla pěkně náročná. Některé úkoly byly tak dobře schované, že jejich hledáním jsme strávili pomalu více času, než plněním. Po 10 dřepech, složené básni, či odříkání abecedy pozpátku nám posezení ve Spáleném mlýně přišlo pěkně vhod. A přišla nás navštívit i profesorka McGonagallová, i když se nechtěla proměnit ze své kočičí podoby.

Hodina péče o kouzelné tvory spojená s bylinkářstvím nás naučila, jak bohatá je fauna i flóra v NP Podyjí. Hlavní myšlenka – brouci jsou všude! Ve vodě, na listech, ve dřevě, je jedno, že je nevidíte, prostě tam jsou, věřte nám. Také jsme se zaposlouchali do zvuků lesa, nadechli se jeho vůně, načerpali novou energii.

Oběd nás všechny nasytil, někoho plné břicho svedlo k odpočinku na žíněnce, jiné naopak ke sportovním výkonům. Na školní pohár jsme nezapomněli, nebojte. Poučný příběh Čaroděj a skákající hrnec nám odhalil tajuplné slovní spojení – felix felicis. Pro někoho slovní patvar, pro nás jasný signál. K úspěchu nám chybí jen kapka štěstí. A my si ji zítra uvaříme.