Harry Potter a ztracený školní pohár: den první

Publikováno: 8.8.2022 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Letní škola s Kolumbem je zpět! Pojďte společně s námi pátrat po ztraceném školním poháru.

Hned ze začátku jsme nezaháleli a rovnou si zahráli pár her, abychom se rozehřáli a trochu blíže se seznámili. Všichni, kteří jsme přišli, jsme byli těmi vyvolenými, kteří nejsou obyčejnými mudly, nýbrž kouzelníky. Naším útočištěm proto nebyla ZŠ Václavské náměstí, proměnila se na školu čar a kouzel v Bradavicích.

Mnozí jistě vědí, že v Bradavicích jsou žáci rozděleni do kolejí, i nás toto rozdělení čekalo. Na slova Moudrého klobouku jsme čekali s napětím, možná i lehkou nervozitou a zvědavostí. Pro každou kolej je typická určitá barva, symbol, či zvíře. Abychom mohli naši kolej hrdě reprezentovat, čekala nás výroba triček. Domluvili jsme si společný kolejní znak, zbytek už byl pouze otázkou naší kreativity. A co bychom to byli za kouzelníky, kdybychom neměli své vlastní hůlky?

Hlad jsme zkrotili ve školní jídelně, kde nám paní kuchařky připravily výbornou rajskou omáčku. Spokojeně nasycení jsme byli připraveni na další část dne - hodinu jasnovidectví. Ta nám přinesla první důležité vodítko pro naše pátrání po školním poháru. Musíme se vydat na Vlkovu věž! Na jejím vrcholu nás čekala rozstříhaná mapa, po jejímž složení jsme se dozvěděli směr naší zítřejší cesty, Gránické údolí. Co tam asi zažijeme? Dozvíte se to zítra!