Knižní novinky aneb projekty češtinářů

Knižní novinky aneb projekty češtinářů

Publikováno: 16.10.2023 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Knihobudka, knižní šifra, mladý spisovatel. Hádej, co to je? 

Na druhém stupni na chodbě v druhém patře se poslední dobou dějí zajímavé věci. Objevila se zde nová knihovnička = Knihobudka, tu doplnila dvě pohodlná křesílka, která přímo vybízí k příjemně strávené přestávce ve společnosti knihy. Výběr je dostatečný - dívčí romány, dobrodružná literatura, pohádky...

Koho nelákají světoví a čeští autoři, může ocenit literární snažení svých spolužáků. Součástí celého čtenářského koutku je nástěnka věnovaná literárním pracím žáků naší školy. Ta nese název Mladý spisovatel. 

A pokud si některý z žáků chce i o přestávce lámat hlavu nad hledáním správné odpovědi, je zde každý měsíc nová Knižní šifra. Kdo bude úspěšným řešitelem a pozná, jaké literární dílo je skryto za zdánlivě obyčejným obrázkem? Na rozjezd bylo v šifře schováno dílo jistě všem známé - Robinson Crusoe. Základní informace o jeho autorovi, společně s novou šifrou na měsíc říjen, jsou již zveřejněny. Ten, kdo zkusí své štěstí a při losování výherců mu bude přát fortuna, se může těšit na odměnu vskutku vysněnou. První šťastnou výherkyní, která obdržela maxi balení žvýkaček, byla Antoinette Balažovičová z 9.A. 

Přijďte si posedět, číst, šifrovat!