Máme rádi zvířata: den druhý

Publikováno: 31.8.2023 Autor(ka): Tomáš Bílý

Rozkaz zněl jasně: musíme vidět co nejvíce zvířátek... a tak jsme se druhý den našeho tématicky zaměřeného tábora vydali rovnou za zvířátky do ZOO v Jihlavě.

Počasí nám tentokrát přálo o dost více nežli v pondělí, a tak jsme hned ráno s radostí nastupovali do autobusu, který nás odvezl směr Jihlava - ZOO. Už cestou jsme se hrozně těšili a mnohé děti si cestu krátily kreslením zvířátek nebo si o nich alespoň povídaly.

Cesta nám rychle uběhla a my už stáli u vstupu do ZOO.... Tam se děti rozdělily do tří skupinek, protože toho více menší skupinka stihne obejít a vidět. Hned na začátku jsme mohli vidět komentované krmení žiraf a něco se o těchto největších suchozemských savcích dozvědět. Chvíli po tomto zážitku nás čekal ještě větší: ukázka dravých ptáků a sov. A že nám doslova, jak stíhačky, nad hlavami létali sokoli, sovy a další draví ptáci ... uff to byl zážitek!

Viděli jsme spoustu zvířátek, užili si parádní den v ZOO. Každá skupinka měla své tempo, a tak se někdo více zdržel u koziček, jiný u oveček nebo u medvědů.Pak jsme poobědvali v místních stylových restauracích, chvíli zaskotačili na dětském hřišti, obešli pár zvířátek, ke kterým jsme se ještě nedostali a pomalu nastal čas návratu domů do Znojma.

Ale že jsme si ten den tak báječně užili! Přesvědčit vás o tom může spousta fotografií a všichni "táborníci se zvířátky" se již těší na nové zážitky, které nás teprve čekají.